Açılış / Kapanış 09:00-18:00 Pazar Kapalı

Elektrikli Pompa Tamiri

Elektrikli Pompa Tamiri

Tüm araçların elektrikli pompa tamirini yapabiliriz. Elektrikli direksiyon kutu pompa tamiri konusunda profesyonel desteği buradan alabilirsiniz.

Hidrolik pompa sistemleri hareketini motordan alan elemanlardır. Kanatçıklı tipe sahiptir. Pompa, hareket enerjisini hidrolik enerjiye dönüştürmektedir. Elektronik pompalar ise, mekanik bir pompa yerine elektrikli pompa desteğinden yararlanır. Ayrıca motorla da herhangi bir bağlantısı yer almaz.

Direksiyon Pompası Nasıl Çalışır?

Genel olarak araçlarda paletli direksiyon pompalarından destek alınır. Pompa hareketini motordan alarak hızlı bir şekilde dönüş yapabilir. Pompa gövdesinde, iki adet giriş ve çıkış yer alır. Rotorun dönüşüyle kanatçıklar yağı emer ve yoluna devam eder.

Elektrikli Pompa Akış Kontrol Valfi Nasıl Çalışır?

Elektrikli pompa dönüş hareketini ekstra parçacıktan alır. Pompanın gönderdiği yağın basıncı ve debisinin sabit olması ana hedeftir. Ancak bazı durumlar debi oranlarında değişim yaşanabilir. Pompa üzerinde yaşanan aşırı yüksek basınç sistem elemanlarına zarar verebilir.  Sürücü direksiyon simidini oynattığı zaman basınçlı yağ artık gidecek yer bulamaz. Bu durum yağ basıncını da aşırı arttıracaktır. Sistemin artık daha fazla basınca ihtiyaç duymadığı böyle durumlarda mutlaka tamir uygulamasının yapılması gerekir.

Elektrikli pompa tamiri konusunda sizlere profesyonel destek verebiliriz. Bu konuda Türkiye’nin en iyi firmalarından bir tanesiyiz. Pompa arızasında genel görülen sorunlar;

  • Direksiyondan ses gelmeye başladıysa,
  • Direksiyon çevrildiğinde daha fazla güce ihtiyaç varsa,
  • Hidrolik direksiyon pompasında yağ sızıntısı bulunuyorsa,
  • Yolda direksiyon hakimiyeti kayboluyorsa,
  • Park sırasında direksiyon toplanmıyorsa,
  • Araç dar ve virajlı yollarda sürülürken ön tekerlekler hızlı bir şekilde dönmüyorsa elektrikli pompa mekanizmasında sorun olduğunu söyleyebiliriz.

Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için mutlaka aracınızı düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Erken tespit edilen arızalarda tamir esnasında diğer parçalara da daha az müdahale edilir.  Elektrikli pompa tamirini bu adres üzerinden siz  değerli müşterilerimize sunabiliriz. Kapı kapı yedek parça aramaktan ve yüksek ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Pompa tamirini gerçekleştirirken tamamen orijinal parçalar kullanırız. Piyasada yer alan ucuz ürünleri asla kullanmıyoruz. Kalitesiz parçalar aracınızın aksamlarında problem çıkmasına neden olabilir.  Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizleri hemen arayabilirsiniz.

Telefon Telefon
Şimdi Ara