Açılış / Kapanış 09:00-18:00 Pazar Kapalı

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Elektrikli direksiyon kutuları farklı nedenlerden dolayı arızalanabilir. Her arıza probleminin doğru bir şekilde ele alınması gerekir.

Biz elektrikli direksiyon tamiri konusunda beklentilere tam olarak yanıt veriyoruz. Temel amaçlarımızdan bir tanesi müşterilerimizden direksiyon sistemi ile alakalı şikayetlerini dikkatlice dinlemektir. Daha sonra ise uzman ekibimiz tarafından direksiyon sistemini detaylıca inceleyerek arıza tespiti gerçekleştirir.

Arıza tespiti sonrasında arızalı parçalar tamir edilir. Tamiri mümkün olmayan parçalar ise değiştirilir. Sorun giderildikten sonra araçlar teslim edilir. Yeni nesil otomobillerde büyük bir hızla yaygınlaşan elektrikli direksiyon sistemi zamanla hidrolik direksiyon sisteminin yerini almayı başarmıştır. Elektrikli direksiyon sisteminin yaygın hale gelmesindeki temel konulardan bir tanesi daha düşük yakıt tüketimi ve parça maliyetidir. Günümüzde araç markaları verimlilik konusu altında yeni nesil araç üretimi gerçekleştirmektedir. Elektrikli direksiyonlarda bu konunun bir parçasıdır.

Elektrikli Direksiyon Sisteminin Özellikleri ve Yapısı

Direksiyonu döndürürken döndürme gücüne ek olarak bir elektrik motoru, direksiyon milinin döndürme kuvvetini arttırmaya yardımcı olur. Bu sayede döndürme miktarının en çok desteğe ihtiyaç duyulan anlarda daha yumuşak kontrol sağlanabilir. Tekerleğin dönüş hızı azaldıkça direksiyonu döndürmek daha zor hale gelecektir. Bu yüzden direksiyonun yumuşak olabilmesi için, ilave güç ihtiyacı desteği gerekir.

Elektromekanik direksiyon sistemlerinde, direksiyonun hız arttıkça sertleştirilmesi sağlanacaktır. Bu durum yüksek hızlarda sürüş güvenliğinin artmasına yardımcı olur. Tekerleğin dönüş hızı arttıkça, döndürme sırasında ortaya çıkan sürtünme direncinde de azalma yaşanacaktır.

Elektrikli Servo Direksiyon Ne Demektir? 

Otomotivde servo ilave güç anlamına gelir. Servo direksiyon sistemlerinde, direksiyon simidini döndürmede sürücü dışında ilave bir güç kaynağı eklenir. Mekanik olmayan tüm direksiyonlara servo adı verilir.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Elektrikli direksiyon kutusu tamiri en çok duyulan hizmetlerden bir tanesidir. Elektrikli direksiyon sistemleri sunduğu avantajlar nedeniyle üretici firmalar tarafından tercih edilir. Hidrolik direksiyon sistemlerinin aksine daha kolay bir yapıda bulunan elektrikli direksiyon sistemlerinde arızanın net bir şekilde ele alınması gerekir. Bu konuda tecrübesi bulunmayan kişiler daha ciddi sorunlara neden olabilir. Tamirhanemizdeki ustalarımız tamamen profesyonel şekilde müdahale ederek beklentileri tam olarak karşılayabilir.

Telefon Telefon
Şimdi Ara