Açılış / Kapanış 09:00-18:00 Pazar Kapalı

Ankara Direksiyon Kutusu Tamiri

Aracınızı kontrol etmek için direksiyon mekanizmasının sağlıklı bir şekilde çalışması gerekir. Direksiyon motor ve şanzıman kadar önemli parçalardan bir tanesidir. Direksiyon kutusu olmadan aracınızın yönünü değiştiremezsiniz. Bu sistem aracınızda olmadan rota düzenlemelerini gerçekleştiremezsiniz. Direksiyon kutusu araçlar için önemli parçalardandır. Aracın çok önemli bir bileşenlerinden biri olması nedeniyle aracınızın tekerleklerinin maksimum kontrolünü sağlar. Direksiyon sistemin en önemli parçalarından birisi olan direksiyon kutusu direksiyon simidinden gelen yön komutunu tekerlere aktarılmasını sağlar.

Direksiyon Kutusu Arızaları

Araç içerisinde bulunan direksiyon sistemi farklı bileşenlere sahiptir. Direksiyon sisteminin en çok çalışan ve arıza yapan parçası ise direksiyon kutusudur. Direksiyon kutusunda ortaya çıkabilecek arızaların bazı belirtileri ortaya çıkabilir.

Direksiyon Simidinde Boşluk Oluşması

Direksiyonda yer alan iki cm’lik sağ ve sol yönlerdeki boşluk normal sayılır. Araç hareket etmez pozisyondayken direksiyon boşluğu da sıradan bir olaydır. Ancak araç hareket halinde iken ortaya çıkabilecek boşluklar direksiyon kutusunda arıza olduğunun habercisidir. Direksiyon mafsal kısmının yıpranmış olması boşluğun ana nedenlerinden biridir.

Direksiyonun Sertleşmesi

Direksiyonun zaman içerisinde sertleşebilir. Bu da pek çok arızanın ortaya çıkmasına neden olabilir. Direksiyonun sertleşmesi problemi direksiyon hidroliğinin azalmasından kaynaklanabilir. Bu tarz bir problemle karşılaştığınız zaman ilk olarak direksiyon hidrolik seviyesini kontrol etmelisiniz.

Direksiyon Çevirdiğiniz Zaman Çıkan Ses

Direksiyonu çevirdiğinizde metal sesinin ortaya çıkması sürtünmeden meydana gelebilir. Direksiyon kutusunun içerisinde dişli grupları yer alır. Bu dişlilerin eskimiş ve aşınmış olması direksiyonu çevirdiğiniz zaman ses çıkmasına neden olabilir. Direksiyonu çevirdiğini zaman ses yapmıyorsa sorun, direksiyon kutusunda değil ön takımda olabilir.

Direksiyon Toparlanma Problemleri

Direksiyon kutusunda ortaya çıkabilecek aşınma sorunu direksiyon toparlanmasını daha da zor hale getirecektir. Direksiyon üzerinde toparlanma problemi yaşatacak birçok etken yer alabilir. Aracın ön takımında oluşabilecek problemler bu bileşenlerde arıza yaşanmasına neden olabilir.

Direksiyon kutusu fiyatları aracın markasına göre farklı fiyat aralıklarında bulunabilir. Sitemizi ziyaret ederek aracınıza ait direksiyon kutusunun net fiyatını öğrenebilirsiniz.

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon kutusunu tamir ettirirken bu konuda profesyonellerden destek almanız gerekir. Daha uygun fiyatlara direksiyon kutuları tamir edilerek uzun süre kullanılabilir. Direksiyon kutusunun içerisinde yer alan dişli grupları ve sızdırmaz tamir takımları firmamız tarafından kolayca tamir edilir.

Telefon Telefon
Şimdi Ara